יום שני, 3 באוגוסט 2015

פרידה

פרידה.
פרידה היא מילה הדורשת בגרות להכיל ולהפנים אותה, ואולי ורק אולי לעיתים אין בנו את הבגרות או כוחות הנפש להכיל את המילה הזו.... אולי.  בחיינו אנו מתמודדים עם ורסיות שונות ומגוונות של פרידות, אשר בדרך כלל אנו נפרדים מהם בדמעה של שמחה מהולה בעצב או סתם ברגש כלשהו.

כדוגמה לפרידה מהגן והמעבר לבית ספר, פרידה מאהבה, פרידה מעבודה לטובת אחרת וסתם פרידה ממשהו או ארוע, ויש גם פרידה שגורמת לעינים לא להתייבש אשר אליה מלווה גוש גדול בבטן הנצמד ונדבק אלינו ואיתנו לכל מקום, נמצא איפשהוא עמוק שם בתוכנו ולהערכתי לא רחוק מהלב. ובמילים פשוטות אני קוראת לו מועקה...
והמועקה מתלווה כל הזמן ולכל מקום, וגם כשחשתי את המועקה ותרגמתי אותה אולי לרעב, השובע לא באמת מילא אותה, הגוש = המועקה עדין נשאר שם.
וגם כשסתם התהלכתי לעניינים אחרים הרגשתי אותה צועדת איתי וממש והכל לצד הפרידה.

אוי...פרידה לעיתים את קשה מנשוא... בשבוע האחרון עמדתי לצד פרידתה של פעוטה בת 3, בת לבן דודי ורעיתו היקרה שהביאו אותה לעולם הזה ורצו בסהכ לעטוף אותה בשפע של טוב ואושר ולצערם העמוק וצערי האישי זה לא קרה.  נחנקה מארוחת ערב אשר אכלה בתפריט כמעט זהה לערבים קודמים, אבל דווקא בערב הזה החליטה או החליטו בשבילה שם למעלה המלאכים הקטנים לעבור לנתיב אחר, נתיב הפרידה=הסוף. הפרידה היתה טרגית וקשה ובהגדרתה פרידה.
אז היום ילדה יקרה בסיום השבעה,  הקרובים שלך ובטח הורייך ואחיך יצטרכו לחוות ולהרגיש את הפרידה האמיתית ולהכיר ולטפל בכל הטוב שהשארת, וחביבי השארת.
אמנם, לא הספקתי להכיר אותך אבל שמעתי אינסוף סיפורים על חוויות של 3 שנים בסך הכל... שאנצור כל אחד מהם. ומגוחך הדבר הבא שאכתוב... אבל זו האמת שלי, לפחות הפרידה שלך הצליחה לאחד אותנו את המשפחה עם ההורים המדהימים שלך שהשארת כאן.
אמנם אביך בן דודי ובצעירותנו הינו חברים קרובים, לי הוא היה אוזן קשבת וחבר אמיתי ואז איכשהו כשהתחלנו להרחיב את התא המשפחתי האישי והבאנו צאצאים יקרים, כל אחד נכנס לקצב החיים שלו.
ועכשיו דווקא בהיעדרך הצלחנו להחזיר את קשרי החברות ולהזכר שמעבר לזה שאנחנו משפחה אנחנו גם קשובים אחד לשנייה.
אני באמת מרגישה צורך להתנצל שבזכות הפרידה שלך אנחנו כאן האחד בשביל השני והשלישי. אמנם לא הכרתי אותך ומרגישה כאילו כן,  מבטיחה לך שאזכור אותך לעד ובטוחה שעברת למקום טוב יותר, אחרת ההיגיון יכול להשתגע.
אז תנוחי לך בשלום יקירה וזכרי שתמיד אבל תמיד תהי עמוק בלב של קרובייך ומעכשיו
אצלי גם😍


 

 

 
 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה